Dá se vyrobit v různé frakci – zeolit si můžete pohodlně koupit v některých e-shopech, a to v různých frakcích (velikosti zrn). Mohou to být kamínky o velikosti cca půl centimetru, vhodné jako dekorace, mohou být o něco menší, s nimiž pokryjete dno spolu s křemičitým pískem v akváriu. A mohou mít přesnou velikost mezi jedním a dvěma a půl milimetru a ty využijete jako zeolit do filtrace u vašeho bazénu.
Odstraňovač zápachu – větší frakci lze využít doma i pro eliminaci různých pachů, hniloby a plísní, např. v odpadkovém koši nebo v zapáchající obuvi. Lze jej využít i jako součást steliva domácích mazlíčků.
Tajemství zeolitu je uvnitř – líbí se vám nějaká žena či nějaký muž a obdivujete jeho (její) krásný vzhled? Pak se zaměřte i na to, co se uvnitř, abyste nebyli zklamáni. U zeolitu máte ovšem jistotu, že vypadá zajímavě navenek a zároveň vás potěší svými „vnitřnostmi“. Uvnitř se nachází síť drobných dutinek, navzájem propojených úzkými chodbičkami, a zde se mohou dobře zachytit různé nečistoty. Je to výhodné např. v bazénové filtraci, jejíž proces se tím významně navyšuje.
Vyměňuje ionty – další zvláštností tohoto nerostu je iontová výměna. Vstřebává z vody amoniak a další nežádoucí dusíkaté sloučeniny a do vody naopak vyplavuje ionty některých minerálů, které ji obohacují. Uplatní se to hlavně v úpravnách vody, v akváriích, fontánách, kašnách či jezírkách a v bazénech a vířivkách.
Univerzální využití – dobře jej znají hospodyňky v domácnosti, akvaristé, majitelé bazénů, pěstitelé ovoce, zeleniny a pokojových rostlin, zemědělci, některé podniky průmyslové výroby, lékaři a farmaceutické firmy.
Je levný – dle výše uvedených vlastností byste mohli očekávat, že půjde o velmi drahou věc, a že se tím rozkýve váš rodinný rozpočet. Kupříkladu zeolit do filtrace o hmotnosti 15 kg pořídíte přibližně za tři sta korun.